HC Vaslui – HCM Făgăraş 37 – 28, în Cupa României

HC Vaslui a reuşit să câştige meciul tur din preliminariile Cupei României la handbal, după ce au învins fără probleme, astăzi, pe teren propriu, pe cei de la HCM Făgăraş.

Cu toate că au început partida mai slab, elevii lui Leonard Bibirig şi-au revenit pe parcurs, iar la pauză au intrat în avantaj cu patru goluri, scor 18-14.

Repriza a doua a aparţinut în totalitate vasluienilor, spre deliciul celor aproximativ 500 de suporteri, la jumătatea acestei părţi gazdele conducând cu şapte goluri avantaj, scor 26-19.

Încurajaţi exemplar de pe margine şi din tribune, trupa lui Bibirig şi Cozma s-a mobilizat, iar până la final a mai reuşit să înscire de 11 ori, în timp ce oaspeţii au mai înscris şi ei de 9 ori.

Partida retur este programată pentru data de 19 ianuarie. Pentru preliminariile Cupei României, ediţia 2014, s-au înscris opt formaţii din ligile inferioare.

Sursa:www.adevarul.ro

Sursa foto: www.hcvaslui.ro

Vezi si

Sondaj AtlasIntel: Turul doi cu Nicusor Dan si candidatul suveranist

Conform sondajului realizat de institutul AtlasIntel, suveranistii, cu George Simion candidat, ar câștiga primul tur …